KONST / Ramar / Ram 6823299
*
nr 682 3299
Ram
förgylld, 1800-tal
Kondition: skadad
Utrop:
100 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2011
kl 17:27:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 21:48:08
1
100 kr
21/2 15:31:12
2
500 kr
21/2 15:33:11
2
800 kr
21/2 15:35:47
3
200 kr
21/2 15:36:09
2
1.200 kr
21/2 15:38:02
3
300 kr
21/2 15:38:52
3
400 kr
21/2 15:41:26
3
500 kr
21/2 15:45:29
2
1.600 kr
21/2 16:51:20
4
1.600 kr
21/2 16:56:10
2
2.000 kr
21/2 17:16:31
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02
*
Ram
Kondition: skadad
nr 682 3299
Ram
förgylld, 1800-tal
Kondition: skadad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 21:48:08 | 1 | 100 kr |
21/2 15:31:12 | 2 | 500 kr |
21/2 15:33:11 | 2 | 800 kr |
21/2 15:35:47 | 3 | 200 kr |
21/2 15:36:09 | 2 | 1.200 kr |
21/2 15:38:02 | 3 | 300 kr |
21/2 15:38:52 | 3 | 400 kr |
21/2 15:41:26 | 3 | 500 kr |
21/2 15:45:29 | 2 | 1.600 kr |
21/2 16:51:20 | 4 | 1.600 kr |
21/2 16:56:10 | 2 | 2.000 kr |
21/2 17:16:31 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02